Film İnceleme: Captain America: Civil War

Spread the love

Bu sitede ilk yazacağım incelemenin Captain America Civil War olacağını hiç tahmin etmemiştim ama olsun. Sorun değil.

Captain America Civil War herkes tarafından merakla beklenen bir filmdi. Çünkü bir Captain America filmi değil, Avengers filmi gibi duruyordu. Filme Pazar günü gittim. Filme Cuma günü giden bir arkadaşım Spoiler yazmasaydı çok daha iyi bir deneyim olabilirdi. İyi ki ilk cümleyi okuyunca Spoiler’lı olduğunu anlamışım. Ucuz yırttım. Bu incelemede de Spoiler’lar olacağını belirtmem lazım ama korkmayın. Spoiler geleceği zaman sizi uyaracağım.

Hikayeden başlamam gerekirse hikayesini çok beğendim. İki takımın da mantıklı sebepleri var. Ben Kaptan’ın takımını tutmama rağmen bazen acaba yanlış tarafta mıyım diye düşündüğüm oldu.

-Spoiler Geliyor-

Hikayede en beğendiğim nokta herkesi birbirine düşürmeye çalışan birinin olmasıydı. Fakat Baron Zemo’yu iyi kullandıklarını düşünmüyorum. Son savaş sahnesinde Kış Askeri’nin kolunun kopması ise ayrı bir detaydı. Birbirlerini öldürmek için her şeyi yapmalarını sağladı. Ama özellikle o sahnenin sonunda Iron Man’in onu babam yaptı demesi çok komikti.

-Spoiler Bitti-

Birazda merak edilen karakterlerden bahsedelim. Veya sırayla hepsinden bahsedeyim. Zaten Kaptan Amerika ve Iron Man filmde bolca var. Falcon oldukça iyi kullanılmış diye düşünüyorum fakat daha fazla gözükebilirdi. Hawkeye’ın da iyi kullanıldığını düşünüyorum. Avengers: Age of Ultron’da bol bol görmüştük zaten kendisini. Diğer karakterlere odaklanmalarını sevdim. Scarlet Witch oldukça önemliydi bu filmde ama üzerine fazla yüklenilmiş gibiydi. Kadın daha yeni Avenger oldu. Bu kadar zorlanır mı? Kış Askeri zaten filmin ana odağı. Ant-Man az kullanılmış ama Giant Man’e dönüşmesi güzel olmuş.

Iron Man’in takımında ise War Machine oldukça iyi kullanılmış, Black Widow oldukça iyiydi, Vision çok iyi kullanılmış, Black Panther oldukça iyi, filme de iyi bir giriş yapmış ve Spider-Man ise mükemmeldi. Filme girişi, filmdeki rolü, yeri tam anlamıyla mükemmeldi. Esprileriyle de filme renk kattı. General Ross’un iyi kullanılmadığını düşünüyorum. Bence Hulk’tan sonra hiç gözükmemeliydi. Agent 13 Black Widow kadar kaliteliydi. Filmdeki ismini hatırlamadığım Martin Freeman ise General Ross gibi gereksizdi bence.

3D bir şey yoktu ama 3D gözümü ağrıtmadı. Film oldukça uzun ve bazı yerlerde sıkıcı. Ama genel olarak beğendim. Herkesin gitmesini tavsiye ederim.

Artılar:
-Hikaye

-Takımların Nedenleri

-Spider-Man

-Black Panther

Eksiler:

-Bazı Yerlerde Sıkabilir

-Kötü Adam Daha İyi Kullanılabilirdi

Son Söz: İyi bir film ama biraz abartıldı gibi geldi.

Puan: 8.5/10

Film İnceleme: Captain America: Civil War resimi

Film İnceleme: Captain America: Civil War

Yayıncı: ... Geliştirici: ...
Tür: Tema:
Dil: PvP:
Durum: Ödeme:
Yayın Yılı: Grafik:
Boyutu: ... Platform:
Eksileri: - Değerlendirilmemiş. Artıları: - Değerlendirilmemiş.
Sponsor Bağlantı
Henüz video eklenmemiştir.Video Ekle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş.
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları